Ma ei ole kunagi....

Siin maailmas on palju asju, mida ma pole kunagi teinud ja ka toite, mida ma pole kunagi maitsenud. Mõtlesin, et toon välja minu enda jaoks sellised kõige levinumad teod/söögid, millele ilmselt enamus eestlastest saaks linnukese ette tõmmata, aga mina seda teha ei saa.

1. Ma ei ole kunagi Soomes käinud. Jah, suur osa eestlasi käib seal tööl ja päris arvestatav hulk isegi on sinna kolinud. Aga mina pole sinna sattunud. Aga kohe varsti käin seal ikka ära. Iseenesest ma ei tunne, et ma millestki erilisest ilma oleks jäänud, aga samas natuke imelik on avalikult öelda küll, et ma polegi sinna "rohelisemale murule" oma jalga tõstnud. 

2. Ma ei ole kunagi laevaga sõitnud. Lennukit ilmselt ei tasu üldse mainida. Ma olen praamiga sõitnud küll - Saaremaale :) Aga seda ka ainult ühe korra elu jooksul. Seega olen v.a see üks praamisõit eelistanud neljarattaliste transpordivahenditega kulgemist. Aga kuna Soome minek plaanis, siis saab see asi ka parandatud. 

3. Ma ei ole kunagi söönud sushit. Kala mulle maitseb, aga toores kala ei tundu mulle eriliselt isuäratav. Kuigi paljud on pakkunud küll seda "kiiksu" kuuldes, et lähme ja proovime ära, siis pole ma siiani veel vedu võtnud. Aega küll selle kiire asjaga. 

4. Ma ei ole kunagi iseseisvalt võõras linnas bussiliiniga sõitnud. Näiteks Tartus elades ma kõndisin pigem 8km maha, kui läksin bussiga. Ma lihtsalt ei suutnud kunagi aru saada, kust mis buss läheb, kust ma pileti saan jne. Pingevabam oli mööda linna tatsata. Kui muidugi selleks aega oli. Kui ei olnud, siis võtsin takso ja sõitsin sellega. Tallinnas olen paar korda bussiga sõitnud, aga siis on alati olnud keegi linnakodanik kaasas, kes mind, nagu last, ühest kohast teise juhendab :D 

5. Ma ei ole teinud endale mobiilipanka. Ilmselt kergendaks see elu nii mõnigi kord, kui oleks vaja midagi maksta või vaadata kontoseisu või mida iganes pangas teha, aga ma pole seda seni teinud ja pole olnud ka nii sundivat vajadust, mis mind ajendaks seda tegema. Seega polegi seda. 

6. See nüüd küll pigem ainult naisteteema, aga aa ei ole kunagi lasknud panna endale mingit "kunst" esemeid. Ei küüsi, ripsmeid, juuksepikendusi. Olen küll mõelnud geelküüntele (sellised paari mm-sed), et oleks äkki lihtsam, aga ilmselt see hoolduses käimine on tüütum, kui kodus ise maniküüri teha.

7. Ma pole Lätis alkoholi ostmas käinud. Tänapäeval see ka ju selline asi, mida iga enesest lugupidav täiskasvanu vähemalt korra on teinud (#sarkasm), aga üldlevinud uskumuste järgi olen ma liiga loll või rikas, et vajadusel saan Eesti poest ka vajaliku ostetud. 

Veel eelmine aasta sain ma öelda, et ma pole kunagi Ida-Virumaal käinud, aga tänu Narva energiajooksule sain ma selle väite ette linnukese ära tõmmata.

Kas sul on mõni selline asi, mille kohta võiks öelda, et suurem osa eestlasi on teinud?


Comments

 1. Sushi ja Läti sobib mulle ka ��

  ReplyDelete
 2. No sushit soovitan ma Sul mitte proovida - võid jääda haigelt sõltuvusse. Ma paar aastat tagasi umbusuga ettevaatlikult proovisin ja nüüd, kandke aga ette. :D
  Sinu loetelust ei ole ma teinud: ei ole mobiilipanka aga on smart-id, mis on vist(?) isegi parem (tasuta); ei ole endale külge pannud kunstesemeid; pole Lätist alksi ostnud. Lisan siia juurde: pole kunagi söönud tigusid, kuigi on olnud võimalus (iuu); pole lumelauaga sõitnud, mida kõik imestavad, et kuidaaaas?; pole kunagi Euroopast väljas käinud... neid asju võikski tegelikult nimetama jääda. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lumelauaga ma ka sõitnud pole ega tigusid söönud. Reisimisega on üldse selline lugu, et hetke seisuga on ainuke välisriik, kus ma käinud olen, Läti :D Aga üritan järgneva aasta jooksul seda numbrit mitmekordistada :D

   Smart-id on mul nüüd ka. Kui see ID-kaartide jama oli, siis tegin. No igaksjuhuks :D Päris m ugav variant on ja kasutan nüüd seda rohkem, kui Id-kaarti pangas käies.

   Delete
 3. Ma elan ise Tallinnas ja sõidan igapäevaselt ühistranspordiga, aga näiteks Tartus ei julge ma ikka ise bussidega sõita ja kõnnin ka pigem jala. :D :D

  ReplyDelete
 4. Ma olen pärit Otepää lähedalt, eks ole. Ja käinud Otepää Gümnaasiumis. Linn, kus suusatamine on auasi. Ja mina ei suusata! Ei oska ja siiani pole osanud ka nautima hakata. Plaanis on küll kunagi asi käppa saada aga hetkel saan öelda, et ma ei suusata. Ja minu arust enamus eestlasi suusatab :D
  Lätist alkoholi ka ostnud pole. Juuksepikendusi ja ripsmepikendusi pole omanud. Hetkel on geelküüned puhtalt mugavuse pärast. Käin kord kuus hoolduses ja ülejäänud aja on vaid käte kreemitamise vaev.

  ReplyDelete

Post a Comment