Palun targemate abi!

Ma võin juttu suust välja ajada nii, et maa on must. Kui aga asi puudutab pildistamist (just kaamera taga olemist) ja mingi ilusa asja valmis klõpsutamist, olen ma hull äpu. Ma ei oska sättida toite nii, et nad näeks välja sellised, et sööks või pildi ära. Aga nüüd, kuna mul üks väike projekt käsil, on mul seda oskust vaja arendada. Kohe väga väga kiiresti on vaja seda oskust arendada! :D

Seega, palun jagage kõige lihtsamaid nippe, youtube´i videoid, abistavaid vahendeid jne, et mu teekond normaalse pildi saavutamisel oleks veidigi siledam, kui mu teekond kaalulangetajana (jeess, ma oskan enda üle nalja visata küll :D).

Nii palju ma olen ise uurinud, et mul oleks vaja sellist valget kasti (sellel ilmselt on hulga fääänsim nimi ka olemas, aga ma ei tea seda), kus sees saaks pilti teha. See eeldaks vist vähemalt kolmest küljest valgustust jah? Mingit tavalised laualambid ajavad asja ära või seal valguse kvaliteet ka oluline?

Kaamera on mul olemas. No ilmselgelt ei ole see mingi ülim fotograafi aparaat (Sony cybershot), aga ma arvan, et see on piisav, et veebilehe kvaliteedi välja pigistaks (siiani vähemalt on pigistanud). RAWdega saab ka pilti teha, see vist on töötlemise juures vajalik, et kvaliteet ei väheneks, eks?! Parandage, kui olen valesti aru saanud.

Mida veel peaks kohe täna (parandan: eile) teadma?


PS! Jah ma tean, et need küsimused on täiega algaja omad ja praegu mõni natukenegi asisem kaamerahoidja naerab kõht kõveras, aga tegelikult ka ma tean fotograafiast suhteliselt vähe, aga see polegi oluline. Oluline on see, et ma tahan areneda eks.

PS2! Ärge öelge, et lase kellelgi pildid teha. See variant on teada, aga ma tahan end proovile panna ja ise teha.


Comments

 1. Kuigi ma pildistan, siis paraku mitte toitu. See ei tule mul endalgi väga välja, aga samas see pole ka asi, mida ma oleks väga praktiseerinud. Kui tahan Instagrami jaoks pilti teha, siis on mul alati kõht nii tühi pildistamise aeg, et mingist sättimisest ei tule midagi välja. Seega soe soovitus - ära tühja kõhuga toitu pildista :D
  Tehnikast rääkides, siis need eBays müüdavad Photography Lightbxidsaab kätte päris soodsa hinnaga. Ja paljudel on juba valgustus karbi üljes olemas. Näiteks kiirelt uurides jäi silma see: https://www.ebay.co.uk/itm/Double-LED-Light-Room-Photo-Studio-Photography-Lighting-Tent-Backdrop-Cube-Box/222746673042?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D49895%26meid%3D1ff7db4ee68d4fd3a54fbfa12aab6398%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D382356254107%26itm%3D222746673042&_trksid=p2047675.c100005.m1851 Aga pööra tähelepanu ka mõõtudele, et kas on piisavalt suur.
  Kui seda osta ei taha, siis saab panna lihtsalt valge lina taustaks ning lambina kasutadagi tavalisi laualampe. Valguse summutamiseks neile ette panna küpsetuspaber.
  Mis puudutab konkreetselt RAWis pildistamist, siis selleks peab olema ka sobiv töötlusprogramm. Tasuta variante ma selleks soovitada ei oska kuna kasutan ise vaid Lightroomi.

  ReplyDelete
 2. Kui tahad toitu pildistada siis pole just tähtis see valge kast võid pm mõne muu huvitava pinna peal pildistada ja naturaalne valgus on su parim sõber :) pildistan küll vähe toitu aga kogemus õppetanud et akna valgusega kõige parem pildistada :) ja taustaks võid kasutada nt lihtsalt suurt valget paberirit aga see kuidas ma teen üldiselt :)

  ReplyDelete

Post a Comment