#smoothiechallenge ehk kolm päeva smuutitamist

Iga aasta alguses korraldab Boost Yourself detox smuuti väljakutset, kus kolme päeva jooksul on peamiseks söögiks (3x päevas) smuuti. Lisaks võib süüa värskeid puuvilju ja pähkleid. Kuigi minu jaoks tundus see mõte esialgu natuke ulmeline, siis mõtlesin, et peale sellist rasket detsembrit on see ehk just see, mida mu keha vajab. Üks kolmepäevane kerge periood, et puhtamat söömist alustada kerge tundega.


Igatahes võtsin selle väljakutse vastu, aga väikse erandiga. Lisaks sõin ma nende päevade ajal ka toorbatoone ning ma ei kasutanud detox supertoidusegu, vaid balance´i segu. Muus mõttes oli kõik nii nagu pidi - 3 smuutit päevas (mis kõik sisaldasid natuke rohelist) ja lisaks vahepalad vastavalt vajadusele.

Esimene päev oli selline uus ja huvitav. Polnudki ammu niimoodi pikemalt smuutitanud ja oli tore katsetada koju ostetud puuviljadega. Neid ma varusin igasuguseid ja päris suurtes kogustes. Õhtul sai minna magama täis kõhuga ja hea enesetundega.

Teisel päeval hakkas juba vaikselt selline närimisvajadus esile kerkima. Natuke juba mõtlesin, et mida peale väljakutse lõppu süüa võiks. Eriti uitlesid mõtted soolase toitude radadel. Nüüd tagant järgi mõeldes on natuke imelik isegi see, et magusaisu ei löönudki üles kogu selle väljakutse ajal.


Kolmanda päeva hommikul mõtlesin, et jumal tänatud, et see on viimane päev. Lõuna ajal pidin juba kergelt nälga surema hakkama. Koju jõudes oli väga kiire haare blenderi järgi. Lugesin tunde, et see väljakutse läbi saaks, aga alla enam anda nagu ka ei tahtnud. Kui siiani lõid lapsed õhtuti minuga smuutitamises kampa, siis nüüd juba küsisid nad midagi suuremat ja tahkemat söögiks. Eks ma siis tegin ja matsutasin suud.

Õhtul magama minnes hakkasin mõtlema, et mida ma siis homme hommikuks süüa teen. Ei tulnud mitte ühtegi mõtet. Ei olnud ühtegi nii pakilist isu, mida tahaks rahuldada. Polnudki muid mõtteid, kui et eks ma ühe kiire smuuti kokku keeran. Täpselt nii täna hommikul läkski :D


Nüüdseks olen juba natuke lõhe salatiga söönud ja varsti lähen uuesti süüa tegema. Aga kummalisel kombel täna pole enam seda vajadust, et saaks närida ja ükski toit ei ahvatle ka nii, nagu teisel-kolmandal päeval. Suhtumine toitu on suhteliselt tuim minusuguse söögihullu kohta. Natuke kohe naljakas olla.

Seega võib öelda, et sain sellest kolmest päevast kasu küll. Esiteks mainitud tuimus toidu vastu. Teiseks ja peamiseks on tunduvalt kergem olemine, just seedimise mõttes. Eks ka kaalu mõistes (3 päevaga läks 2,1kg), aga see polnud selle väljakutse juures üldsegi peamine. Samas negatiivsena ütlen, et teisel-kolmandal päeval tundsin ma mõnel korral nälga, eriti just kolmandal päeval. Kolmandal päeval oli seetõttu ka kõige enam vahepalasid.


Kui keegi küsiks, kas ma soovitaks seda läbi teha, siis ma ei ütleks "jah, kindlasti!". Eelkõige peaks inimene läbi mõtlema, miks ta seda läbi tahab teha. Puhtalt kaalukaotuse mõistes pole see vajalik, sest see kaal tuleb tagasi, kui naasta tavapärase toitumise juurde. Kui eesmärgiks ongi veidi lahjem periood kehale teha, keha puhastada ja natuke tahtejõudu kasvatada, siis laske käia! Minu poolne kogemus on üldpildis siiski positiivne, aga lähiajal seda uuesti ette võtma ei hakka. Pigem jään "üks smuuti päevas" põhimõtte juurde :)Comments

  1. Magusaisu kadus, kuna puuviljadest saad kogu vajaliku suhkru kätte :) See pole küll suhkruvaba elu, aga rohkem puuvilju süües saab kindlasti maiustustevaba elu elada.

    ReplyDelete
    Replies
    1. võib olla küll, sest smuutidega lõpetades tuli päeva-paari pärast magusaisu ka tagasi. Püüan nüüd edaspidi ka ikka vähemalt ühe smuuti päevas tarbida. Ehk hoiab isud paremini kontrolli all :)

      Delete

Post a Comment