Kodujuustupannkoogid (retsept)

Pühapäeva hommik on parim aeg nädalas. Tänu eelnevale puhkepäevale oled saanud juba natuke töö ja kooli virrvarrist puhata ja keha ning vaim on tunduvalt ärksam, kui mõnel eelneval hommikul (eriti peale pikka hommikuund). Samas on veel üks vaba päev ees, et nautida oma aega täpselt nii, kuidas süda lustib.

Ma ei tea kuidas teil on, aga minuga on selline lugu, et hea aja veetmisega käib tihti kaasas ka hea toit! Kuna pühapäeva hommikud on peaaegu et laulatatud kokku pannkookidega, siis leidub ka meie kodus pea iga pühapäev hunnik pannkooke ja maasika toormoosi ka.

Pannkooke on väga erinevaid. Kui ma väike olin, siis saime neid tüüpilisi „vanaema pannkooke“, mis oldi tehtud rammusa piima ja hunniku suhkruga. Oi kui head need olid! Eks oleks ka veel praegugi ja mis siin pattu salata. Mõnikord harva, kui ikka isu tuleb, saab ka selliseid tehtud!

Aga ülejäänud pühalikel pühapäevadel tulevad pannilt sama head pannkoogid olenemata sellest, et sisse pole pandud ei suhkrut ega rammusat lehmapiima. Enamasti ei ole isegi nisujahu sinna sisse teed leidnud.  Taldrik saab tühjaks ikkagi ja kolm väikest moosist suud tulevad jätkuvalt aitäh ütlema (ja emme põlle sisse suud pühkima).

Emana lastele parimat tahtes olen katsetanud pannkookide tervislikumaks muutmisega väga pikalt. On olnud edukaid ja mitte nii edukaid nädalavahetusi. Aga paras ports erinevaid lastele meelepäraseid, aga tervislikemaid pannikate retsepte on kahe kõrva vahele kogunenud.

Vaheldumisi kasutan eri nädalatel nii kaera-, odra kui ka riisijahu. Ka piimatoodete valik ja osakaal kõigub äärmusest äärmusesse. Vastavalt tujule, isudele ja laste tahtmisele saab ka peale määritud kas midagi suvel sügavkülma pandud marjadest/moosidest või hoopiski maapähklivõid ja mett.

Ühe pühapäevahommikused pannkoogid tulid kohe eriti head. Sellist kooslust ma enne polnud proovinud, aga kuna kapisisu natuke dikteeris valikuid, siis võtsin selle väljakutse julgelt vastu. Mis halba ikka saab tulla, kui kokku panna head koostisosad.  Väljakutse sai edukalt alistatud ja laste poolt kiidusõnad ka välja teenitud!

Selleks, et ka teie vahelduseks saaksite mingit teistsugust, aga samas lihtsat pannkoogi retsepti katsetada, siis panin teile selle retsepti kirja. Kogused on meie 5-liimelise pere kohta. Igaüks sai sellest kogusest 6 ilusat ümmargust pannkooki, mis täitsid kõhtu täpselt nii palju, et  lusikaga natuke moosi (suhruta toormoosi) ka peale saaks panna.


Vaja läheb: 
5 muna
100gr odrajahu
480gr kodujuustu (kasutasin  5%list)
Kookosõli (või muud meelepärast) praadimiseks
Stevia (või muud meelepärast magustamise vahendit)
Soovi korral midagi peale määrimiseks
Köögikombaini (et kodujuust paremini seguneks taignaga)


Löö munad lahti ja vala köögikombaini. Lisa näpuotsaga soola ja magustamiseks soovi korral steviat. Mikserda segamini. Lisa kodujuust. Mikserda nii kaua, kuni taignast on kodujuustu tükid kadunud. Lisa odarajahu. Soovitan lisada osahaaval, sest olenevalt kodujuust paksusest võib jahu saada muidu liiga palju või vähe. Mikserda jälle ja jäta natukeseks ajaks (5-10 min) seisma. Enne küpsetama asumist sega lusikaga segu uuesti läbi. Pane pannile kookosõli (annab hea lisamaigu) ja prae väiksed umbes 10-15cm läbimõõduga pannkoogid. Maiasmokkadele soovitan soojalt peale määrimiseks maasika toormoosi.

Head isu!

Comments