Vitamiinid

Pärast seda, kui me suvel SYNLABis vereproove käisime andmas (loe sellest SIIT), oleme me me vitamiine võtnud veidike teadlikumalt kui enne. Varem teadsid, et midagi raudselt on vajaka, aga mis varusid täpsemalt peaks vitamiinide abil täiendama, oli teadmata. Kui Marelil aastalõpus erinevate uuringute käigus vereproove tehti, siis selgus, et lisaks suvel teada saanud asjadele, on mõned puudujäägid veel. Seega otsustasin kõigile ühe põhjalikuma vitamiinikuuri teha.

Mina ise võtan D3 vitamiiniomega 3, magneesiumi ja rauda. Esimest ja viimast, kuna nende näitajad olid mul kehvakesed (kui mitte öelda, et olematud). Omega 3-e, sest ma ei söö väga kala, kust võiks seda toidu kaudu saada ja magneesium on vajalik, et keha treeningutega ilusti toime tuleks :) Ühesõnaga minu õhtune vitamiini rida on päris pikk ja need tabletid ei ole väiksed.

Lastega on natuke teised lood. Nemad ei ole valmis neelama õhtul üht ja teist ja siis veel kolmandat ja neljandat tabletti, et oma doose kätte saada (kuna puudujääke on nii mitmeski kohas). Mareli on meil üldse selline, et suurem kui pisikese pärli suurune tablakas temal kurgust alla ei lähe ja tuleb hoopis sees olevaga koos välja tagasi. Seega jääb temal (ja ka Margusel vanusest tulenevalt) ainukeseks variandiks siirupiga vitamiide andmine. Marekul lihtsalt veab ja saab nö inertsist ka siis sama vitamiini, mis teised.

Millist aga valida? Turul on laste vitamiine igasuguseid ja valik äärmusest äärmusesse. Minu õnneks tutvustati mulle Nutrigen toidulisandeid. Valikus eri vanusele ja erinevate koostisainetega vitamiinid. Pealegi, praegu kampaaniakorras veel kaks ühe hinnaga päris mitmel tootel. Tasub vaatama minna.

Põhjus, miks ma just neid soovitan  (ja ise enda lastele kasutusele võtsin), peitub selles, et nendes ei ole ohtralt erinevaid mahuaineid, värvaineid, lõhna- ja maitseaineid ega suhkruasendajaid, mis võivad lapse tervisele kahjulikud olla. Lisaks leidsin ma netist, et isegi laste toitumisnõustaja on neid soovitanud. Nii et ma arvan, et roheline tuli nende ostmiseks on väga erksalt põlemas :)
 Meie lapsed võtavad praegu Nutrigen Vegy vitamiinisiirupit. Kuna neile sobivate juurikate valik just eriti lai pole, siis on see hea võimalus manustada vitamiine, mis tuleksid just juurviljadest. Päevane annus seda siirupit võrdub 500g söödud juurikatele. Kindlasti ei asenda see mitmekülgset söömist, kuid aitab kaasa, et lisaks tomatile-kurgile-porgandile ka muude juurviljade (nt brokkoli, porru, spinat jne) paremad osad laps kätte saaks.

Maitse poolest ei meenuta see siirup kuidagi juurvilju. Mareli, kes on meil eriti pirts rohtude koha pealt ja nt köhasiirupite koha pealt läks meil ikka mitmeid erinevaid sorte enne, kui saime midagi, mida ta oli nõus alla neelama, kiitis selle siirupi heaks ja joob seda hea meelega. Minu meelest (jah, ma maitsesin ikka ise ka :D) oli nagu natuke kange mahl. Nii et kannatab täiesti paljalt juua ja ei pea nina kinni hoidma või nagu shot´i alla kallama.
Lisaks Vegy siirupile on meil kodus ootamas Nutrigen Supra maksivitamiinisiirup. Kirjelduse järgi peaks see olema ainuke toidulisand maailmas, mis sisaldab tervelt 13 vitamiini ja 10 mineraalainet. Maitse koha pealt seda veel ei oska kommenteerida, kuid arvestades Vegy siirupi kogemust, ei usu, et see grammigi halvemini laste poolt vastu võetakse.

Nutrigenil on veel mitmeid erinevaid tooteid. Näiteks rauda sisaldavad helbed kuni 2-aastastele, beebide vitamiinid ja omega siirup. Kui huvi endal suurem, siis Rosena.ee kodulehelt leiab kõik erinevad variandid üles.

Kuna ma enda käest tean, et kevadperioodiks on paljud lapsed vitamiinidest tühjaks imetud ja haigused kipuvad ligi hiilima tunduvalt agaramalt, siis loosin välja oma lugejate seas kaks vitamiinisiirupit (samad, mis meil kodus olemas). Loosimine tuleb üles mu blogi FB lehele, seega kui huvi, siis hoia sellel silma peal :) Lisaks tuletan veelkord meelde, et hetkel on Rosena kodulehel käimas kampaania 2=1, seega saate siirupid eriti soodsalt kätte!


Comments