Isetehtud mänguväljak (lisatud kulunud summa)

Kuna meie heast plaanist lasta ümber nurga küla meestel mänguväljak valmis teha, ei tulnud midagi välja (ei hakka sel teemal pikalt heietama), võttis Priit suvel oma puhkuse viimase nädala ja hakkas ise lastele mänguväljakut tegema. Kaua sa ikka lased lastel oma kinki oodata!?!  Kuna endal ka huvi suur, et mis see lõpuks täiesti ise tehes kokku maksma läheb, mõtlesime kõik tšekid alles hoida, summa kokku lüüa ja teha ühe ülevaatliku postituse meie mänguväljaku valmimisest koos kõikide kulude-kirjadega.


Töö hakkas pihta 31. juulil. Käisime hommikul ja ostsime valamiseks vajalikud asjad ning tulime koju toimetama. Kuna tavalise kanduriga pole meie plaani juures suurt midagi teha, siis ostis Priit armatuurrauda ja keevitas sellest igale kandurile mingi konksu alla juurde (unustasin pilti sellest teha), et see ikka korralikult maas püsiks.

Kuna meil oli ehitusmeeste poolt valatud kandurid kõige pealt vaja välja kaevata ja siis uued valada, siis Priit murdis pool ööd pead, et kuidas need välja saada. Tööle asudes oli üllatus suur, kui sissevalatud osa oli nii väike, et piisas vaid pisikesest lükkest labidaga (hmm, ma ei taha teada, mida see ehitis oleks suurema tuulega teinud).


Ühesõnaga esimese päeva töö nägi välja selline - olemasolevad augud eelnevast rämpsust tühjendada, siis augud sügavamaks kaevata, ehitada raam, et kõik kandurid saaks maasse valatud nii, et nad oleks loodis, segu valmis teha ja sellega kandurid maasse valada. Abimehena kandurite valamisel sai kasutatud kanalisatsioonitoru. Eesmärk sellel oli see, et siis jääb kivistunud betoon tagurpidi seene kujuga ja on võimalikult hästi maa sees kinni. Hästi raske kirja panna seda protseduuri :D Tegemisele kulus 8 tundi.

1. augustil jätkas Priit prusside ja laudade mõõtu saagimise, hööveldamise, freesimise ja lihvimisega. Enne tegi veel endale suure telgi, kus all vihma korral saaks tööd tehtud. Vihma küll (sel päeval) ei tulnud, aga telgi all tööd teha oli sellegi poolest mõnus. Õhtuks sai umbes pool materjalist valmis ja jäi ootama immutamist ja värvimist. Töötunde 8.


2. augustil toimus suuremat sorti immutamine ja puidu töötlemine. Kui Priit oli põrandalaudadele ribad sisse freesinud, siis mina tõmbasin need pinotexiga üle. Postid ja mõned muud vajalikud puidust osad immutasin immutusvahendiga. Seega esimene ports materjalist sai ilmastikukindlaks muudetud ja esimese torni postid ning põrand said õhtul ka püsti pandud. Töötunde 12.

3. augustil sai vähe tehtud, sest hommikul tööd alustades juhtus Margusel õnnetus ja käisime EMOs igaksjuhuks kontrollis. Kõik oli ok ja peale lõunat saime jätkata teise torni püstitamisega. Paika sai pandud ka silla ketid ning Priit töötles uusi puidust osi, mida järgmisel päeval külge panema hakata. Töötunde sai kokku 7.

Siit edasi muutusin ma laisaks ja enam igapäevaselt töötunde ja tegemisi kirja ei pannud, aga paari järgneva päevaga sai põhilised asjad paika. Ehk siis kaks posti püsti, liumägi ja kaldtee külge, ronimisseinale augud tehtud ja postide külge pandud, väike trepp tehtud ja kiikude osa ka külge pandud.

Sügisel sai pooled majaseinad ka pandud. Sellega peame jätkama kevadel. Ehk tuleb selleks ajaks ka hea mõte, kuidas majale uksed teha. Algne mõte oli veekindlast vineerist uksed lõigata ja hingedega kinnitada, aga äkki tuleb parem mõte. Igatahes mõlema torni alla tuleb üks majake - üks pool Marelile, teine Margusele ja Marekule.


Alles talvekuudel jõudsime ahviraudtee (või köisraudtee, kuidas iganes seda nimetada) tegemiseni. Otsisime sobilikke rullikuid, trossi ja kõike muud tükk aega. Kui lõpuks Priit kuskil kogemata sobivaid nägi, siis ostis kohe ära ja enamvähem järgmisel päeval pani külge ka.

Vahepeal sai ikka lõbutseda ka :) 
Kulud:
prussid - 54 eurot
kiiguprussid + lauad - 45,50
puidumaterjal - 60 euri
seinade lauad - 80 euri
lint-tropp - 10 euri
poldid-seibid - kruvid- 5,95+4,86 + 1,27 + 10,62 + 7,11
vineerid  -96 euri
katus - 66 euri
osb plaat - 40 euri
pinotex - 18,90 + 9 euri
kett - 6 euri
tsement - 9,21
armatuurteras 5,85
pintsel - 7,07
kandurid - 75 euri
kanalisatsioonitorud - 12,50euri
Pluss veel ligi 100-200 eurot tšekkidelt, mis suutsid ära pleekida enne, kui ma need kirja sain panna :D

Praegune seis (need lauad keskel silla all ei ole mänguväljaku osa :D)
Ehk siis kokku läks umbes 750-850 eurot ja ühtteist oli meil olemas ka juba (nt värv, millega mängumaja värvisime ja kevadel edasi värvime). Pluss muidugi enda tööaeg ja närvikulu selle ehitise materjali muretsemise ja püsti panemisega. Arvestades mis kõik sellel olemas on, siis päris hästi saadud minu meelest.


Kuna ma ei taha Youtube´i väikseid klippe üles laadima hakata ja Facebooki klippe siia ei lase panna niisama, siis SIIN ja SIIN saate vaadata väikseid klippe meie mängumajast.


Comments