Kati Lehepuu toitumisnõustamine - esimese kuu muljed

Kuu aega on möödas, kui ma pöördusin Kati poole palvega, et ta mind, vana õgardit aitaks. Ma pole oma toitumise teekonnal vist veel nii madalas augus olnud, kui tol hetkel olin. Teadsin, et kui Kati mind ka aidata ei saa, siis ei saa keegi (kes varem mu tegemisi on lugenud, siis Katiga sain ma 2016 aastal üle 20kg alla). Minu õnneks oli Kati valmis mind aitama ning nüüd on moment, kus võiks sellele kuule veidike tagasi vaadata.

Kuna numbrid meeldivad kõigile väga, siis panengi kõigepealt numbrilised muutused kirja. Kaalu koha pealt täpset numbrit ei tea (#teemekoos2018 väljakutses see nädal kaaluda ei tohtinud), aga viimase kaalumise järgi oli vähemalt 6kg alla läinud. Kuigi selle kuu sisse jäi kaaluseisakuid ja viimane nädal läks suht pekki, siis olen väga rahul kaalulangusega. Muud mõõdud on sellised, et naba koha pealt vähenes ümbermõõt 6cm, puus 2cm, reis 2cm ja piht (ehk keskkoha kõige peenem koht) 3cm.

Pildiga on selline lugu, et eestvaatest on mul ka tegelikult pilt, aga see on nii jubeda näoga, et seda ma teile ei jaga. Teiseks on mul siin meelega valitud hästi ümber riided, et üks hetk oleks näga, et see pluus on mulle parajaks saanud ja loodetavasti ka laiaks jäänud :D Aga hetkel ma muidugi seal maal veel pole :D

Ma tean, et need mõõdud oleks natuke paremad, kui see viimane nädal ei oleks pekki läinud. Aga kui ma seda teekonda alustasin, siis rääkisin endaga, et iga tagasilangus on õppetund. Ma ei tohi masendusse langeda, kui kõik ei tule kohe ideaalselt välja. Ma ei plaani läbi kukkuda, kuid ma tean, et kukkumine ei ole maailmalõpp ja sellel teekonnal ei ole oluline kui kiiresti ma eesmärgini jõuan, vaid et ma jõuaks sinna terve ja õnnelikuna. Seda ma püüangi teha.

Seda püüab ka Kati teha. Ta annab mulle iganädalaselt ülesanded, mis panevad mõtlema oma suhtele toiduga  ja oma kehaga. Kui esimene ülesanne tuli, siis ma algul mõtlesin, et mida ma nüüd kirja peaks panema (ja need kirjapanemised on endale, seega saab täiesti ausalt mõtted kirja panna), aga kui kord kirjutama hakkasin, siis tulid sõnad iseenesest. Sellest on olnud väga palju kasu. Ka nendel momentidel, kui söömine pole olnud kõige ideaalsem, siis olen juba hakanud ise Katile lahti selgitama, kust see ülesöömine võis tulla ja mis põhjusel. Ma lihtsalt ei oska veel lahendust leida, et kuidas seda olukorda lahendada enne, kui söömine möödas on. Selle poolega aitabki juba Kati :)

Väga paljud on mu käest küsinud, et milline see Kati kava toitumise poolest on. Kava kohta ma ütlen, et ta ei anna sulle miljon retsepti vaid ütleb, mida sa peaks sööma mingil kellaajal (päris laia valikuvõimalusega). Kui sa ei oska neid kuidagi toiduks kokku vaaritada, siis annab ta ikka mõtteid ja juhiseid, kuid peamine mõte on ikka selles, et sa õpiks enda pea ja maitsemeelega kokku panema toite, mida sa tahad süüa. Nii kinnistuvad toitumisharjumused kõige paremini.

Tegelikult kõige täpsemat infot Kati lähenemise kohta saate ikka temalt endalt. Seega kui huvi on, siis võite talle kirjutada. Kati e-mail on kati.lehepuu@gmail.com .


Comments