Tartu Ülikool ja Tallinna Kalev/TLÜ toovad nädala lõppu põnevust

Korvpall ei ole hetkekski maha rahunenud, vaid põnevad lahingud Alexela Korvpalli Meistriliigas kestavad alates 5. oktoobrist, mil hooaeg avalöögi sai. Põhiturniir lõpeb 15. aprillil, play-off'i pääseb 6 paremat ning põhiturniiri 2 paremat saavad otse poolfinaali


Sel hooajal osaleb võistlustules kaheksa meeskonda: BC Kalev/Cramo, AVIS UTILITAS Rapla, Tartu Ülikool, Pärnu Sadam, TTÜ KK, BC Valga-Valka/Maks&Moorits, Tallinna Kalev/TLÜ ja G4S Noorteliiga.

Meistritiitlit on teist hooaega järjest kaitsmas BC Kalev/Cramo, kes on praeguseks kindlalt võtnud sisse koha turniiritabeli eesotsas. 21 mängust on Kalev/Cramo võitnud 20 ning kogunud 41 punkti. Varasemalt mitmel aastal teisele kohale tulnud Tartu Ülikool on ka praegu just teisel kohal – 22 mängu, nendest 15 võitu ning 37 punkti.


Järjekordne huvitav mõõduvõtt

Tartu Ülikoolil on muidugi lootust oma olukorda parandada, sest pühapäeval, 25. märtsil, astuvad nad palliplatsil vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga. Kahe meeskonna varasemad mõõduvõtud on lõppenud Tartu Ülikooli kasuks, kes on kuuest kohtumisest võitnud suisa neli. Ja kui Tartu Ülikool on praegu teisel kohal, siis Tallinna Kalev/TLÜ leiab üheksateistkümnest üheksa võidetud mänguga ning 28 punktiga viiendalt kohal.

Mainimist väärib muidugi see, et mõlema meeskonna üks mängija on ka sel hooajal kuu mängijaks valitud. Tallinna Kalev/TLÜ meeskonna mängija Bamba Fall valiti parimaks mängijaks novembrikuus: kahe mänguga õnnestus tal koguda 21,5 punkti, 10 lauapalli, 3,5 viskeblokeeringut ja 1,5 resultatiivset söötu.

Tartu Ülikooli meeskonda kuuluv Janar Talts sai sama au osaliseks hiljuti, kui ta valiti meistriliiga veebruarikuu parimaks mängijaks. Basket.ee toob välja, et tema keskmised näitajad olid 13,3 punkti, 6 lauapalli, 1,3 vaheltlõiget ja 1,7 blokeeritud viset, efektiivsustegur PIR 19,3.

Kes soovib kaasaelamist põnevamaks teha, võib piiluda ka Betsafe spordiennustus lehele, kus saab enda lemmikmeeskonna peale panustada ning siis pühapäeval uue hooga mängule kaasa elada.

Meeskondadest lähemalt

Meeskondi lähemalt tutvustades, siis Tallinna Kalev/TLÜ treeneriteks on Martin Müürsepp ja Kalle Klandorf ning peatreeneriks Gert Kullamäe. Viimasest viiest mängust on võidetud kolm. 24. jaanuaril kaotati aga BC Kalev/Cramo meeskonnale ning 2. märtsil napilt AVIS UTILITAS Rapla meeskonnale. Erinevate nimede all mängides on Tallinna Kalev/TLÜ kõrgeimaks tulemuseks siiani olnud Meistriliiga kolmas koht.

Tartu Ülikool on seevastu seitsmel korral Meistriliiga kõrgeima autasu endaga koju viinud. Treenerite Toomas Kandimaa, Raido Rebane, Joosep Toome ning peatreeneri Priit Vene käe all mängides võib loota, et seda numbrit suurendatakse veelgi. Vaadates viimast viite mängu, siis võidetud on neli mängu ning alla jäädi üksnes 10. märtsil toimunud mängus BC Kalev/Cramo meeskonnale, kellele see oli 20. võiduks.

Kokkuvõtlikult võib küll öelda, et käesoleval hooajal on Tartu Ülikool paremat mängu näidanud ning seetõttu võiks pakkuda, et trend jätkub ka pühapäevases mängus. Muidugi võib aga Tallinna Kalev/TLÜ meeskond üllatada, nii et maha ei tasu neid kohe kindlasti kanda.

Comments