Uus mänguasi - nutikaal AEG

Kuna mu vana kaal andis peale karmi Marguse kätt suhteliselt otsad ja oli nõus vaid numbreid edasi-tagasi keerutama (viskas nulli, keris mingi numbrini ja viskas jälle nulli jne), tahtsin endale uut kaalu. Kuigi kaalumata olemisel oma suur võlu, siis hetke eesmärgi nimel on hea kaalu kui korrapidajat lähedal hoida. Muidugi tahtsin ma hirmsasti Polari nutikaalu (link esimesena ettejuhtunud e-poest), aga 100 euri kaalu eest ma lihtsalt keeldun maksmast.
Polari kaalu tahtsin ma päris mitmel põhjusel. Esiteks olen ma juba kord sellise vidina inimene. Teiseks oleks nutikaal jube mugav variant, et ühegi liigse liigutuseta valmiks graafikud mu kaalust ja muudest näitajatest. Kolmandaks põhjuseks olidki need muud näitajad. Ma tean, et väga tõesed nad pole, kuid keha muutuste suuna annavad ikka kätte graafikuna. Üks põhjus oli veel - kasutan juba POlari äppi treeningute jaoks. Siis oleks ka kaal samas keskkonnas ja kõik oleks ühes kohas koos.

Aga nagu öeldud, selle kaaluhind oli liiga krõbe (eriti kuna külmkapp sai juht ostetud ja pliit ootab ostmist, remondist rääkimata eks). Seega leidsin alternatiivi - AEG nutikaal. Hinna poolest vastuvõetavja funktsioonid samad, mis Polaril. Ainult ei ühildu polari programmiga, kus ka mu treeningud kajastuvad. Kuidas aga kvaliteet tundub?

Täna saime kaalu kätte ja ma ise pole kaalul veel käinud. Homme hommikul lähen (lükkame seda jubedat asja muudkui edasi :D). Lapsed aga käisid kõik ära ja Priit ka. Aga ega selle kaaluga pole niisama, et astud kaalule ja voilaa - tehtud. Ei ei, enne peab ikka äppi tõmbama :D

Esmalt otsisin üles "smart scale" äpp´i. Kui see tõmmatud, siis ühendasin selle kaaluga. Peale seda sai põhimõtteliselt kaalule astuda, aga enne oli mõistlik ka kasutajaprofiil valmis teha. Sinna tuli lisada oma nimi, pikkus, vanus, sugu. Need andmed, mida on vaja igasugu saja asja arvutamiseks, mida see kaal näitab.

Mina tegin valmis enda kaalu kohta 5 profiili, aga sinna tegelikult saab kuni 9 inimest sisestada. Lisaks kaalule näitab aparaat veel kehamassiindeksit, rasva %, kaloreid (palju peaksid kindlasti tarbima), vee %, lihasmassi, luumassi ja vistseraalse rasva massi. Eks need numbrid sellised kaheldava väärtusega on, aga nagu mainisin eelnevalt, siis suuna annavad ikka kätte.

Üks asi, mis mulle meeldib selle kaalu (ja kõigi selliste kaalude) puhul, on see, et kõik muudatused saab kuvada ka graafikuna. Kohe näha, kas liigume üles või alla või oleme stabiilsed ühel kohal tammujad. Seda saab vaadata iga näitaja kohta eraldi.

Praegu on veel põnevus suur ja aparaat tundub kindlasti sellepoolest miljon korda ägedam (sest tegelikult on see ju KAAL, mille pärast ma siin kekslen), aga üldpildis julgen ma soovitada seda küll, kes endale sellist vidinat koju tahavad, aga kallist kraami rahakott välja ei kannata. Praegu on see 1a.ee lehel ainult 27 euri.

PS! Mulle ei meeldi üldse seda mainida, aga kuna mind juba korra mõisteti valesti, siis see ei ole reklaampostitus. Täitsa enda raha eest ostsin ja kiidan vabast tahtest :D Võib juhtuda, et kui homme kaalul ära käin, siis enam ei kiida :D :DComments