Valmistume maratoniks

Jooksin esmaspäeval oma eelmise nädala pika jooksu järgi. Pidin jooksma juba laupäeval, aga kuna jaanid kujunesid oodatust pikemaajalisemaks ja unevaesemaks (48 tunni jooksul maksimaalselt 8 tundi und), siis kasuasin pühapäeva välja magamiseks ja läksin alles esmaspäeval jooksma. Joostes poolmaratoni etappi hakkasin mõtlema, et selle aasta esimene maraton on kohe ukse taga ja ma pole üldse varunud endale ühtegi geeli, millega starti minna.

Nii võtsingi täna lahti enda tavapärase poe sporditoit.ee ja hakkasin asju ostukorvi laduma. Neil praegu SIS geelid päris hea hinnaga ja ja mõtlesin, et võtan NEED tavalised geelid ja NEED sooladega geelid. Siis on terveks hooajaks vast varud olemas. Lisaks mõtlesin võtta veel natuke üht ja teist ning üle 55 eurose tellimuse puhul saaks SIS GO HYDRA spordijoogid veel niisama kauba peale.


Aga siis ma hakkasin mõtlema, et nii mõnigi jooksja on üle läinud Enervit tablettide peale ja üldpildis oleks neid hulga mugavam kaasas kanda, kui on pikem jooks. Taskus võtavad vähem ruumi ja kergem on manustada ka. Peetri jooksul ma proovisin üht. Oli päris kange värk, aga äkki maratonil just ongi vaja kangemat laksu.

Ühesõnaga läksin spordipoisid.ee lehele ja tellisin endale ühe karbi Enervit enerigatablette. Maitselt peaks need metsamarjamaitselised olema ehk siis suhteliselt turvaline maitsevalik minu jaoks. Katsetan ja proovin pikematel trennidel selle ühe karbi ära ja siis saan otsustada, kas 24h jooksule lähen vastu turvalise geeli valikuga või tablettidega.

Võistluse raames saan tabletid ära katsetada 7. juulil Võhma maratonil. Saab olema üks huvitav jooks, sest tegu on maratoniga, kus joostakse üht väikest ringi terviserajal. Seega maratoni läbimiseks tuleb seda ringi joosta 68 korda. Peale selle, et distants on suhteliselt pikk, on ka maastik minu jaoks keerulisem, sest tegu on terviseraja mitte asfaltiga.


Mõte üldse sellisel maratonil osaleda tuli sellest, et 24h jooksul pean ju ka üht ja sama ringi korduvalt läbima. Seega oleks hea selle koha pealt maik suhu saada, et kuidas on. Mõtlesin ka staadionimaratonil osaleda, mis oleks olnud juba sel nädalavahetusel ja oleks ka selline katsekivi ühe ja sama ringi korduva läbimise suhtes, aga ajaliselt ei mänginud kuidagi välja. Võhma jooks on aga siin samas kodus 10km kaugusel ja kogu majandamine on kordades kergem.

PS! Tallinna maratonil osalemise loos on jätkuvalt käimas. Vajuta SIIA ja osale loosis! Lisaks pääsmele saab võitja ka sini-must-valge pluusi!Comments

 1. Tahtsin sult nõu küsida, et kas neid energiatablette oleks mõistlik ka jalgrattamatka ajal tarbida? Plaanis on ka siis 3 päeva jooksul ikka päris pikad vahemaad läbi sõita ning lisaenergiat on kindlasti vaja. Varem pole tablettidest midagi kuulnud ja saan aru, et neid tuleb siis kuskil 9 tükki ära tarbida sõidu ajal?
  Oleks huvitav teada, kuidas sul toimisid kui proovima lähed. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti võid neid taskusse varuda ka jalgrattamatkaks. Need, kes minu tutvuskonnas neid kasutavad, ei ole kunagi 9 tabletti ära tarbinud päeva jooksul. Seega pigem ma arvan, et nii palju ei lähe ka matka ajal.

   Delete
  2. Minu meelest on neid rattal isegi kergem manustada, kui joostes. Joostes on see tbl sul suus ja jooksed üldjuhul suulahti ja vahepeal imemiseks pead siis suu kinni panema :D Kummaline seletus aga mind on need tblid joostes seganud aga rattal mulle väga meeldivad :) Mõnus vaheldus ja hea maistega ka :)

   Delete
  3. Aitäh vastuste eest! Proovin kindlasti ära.

   Delete

Post a Comment