Hakkame, kilod, minema...

Jah, ma jõudsin siia punkti tagasi. Tuleb hakata jälle aktiivselt kaalu langetama! Miks just nüüd ja praegu, mitte kuu varem, kus kaal polnud märgatavalt parem? No selleks on põhjuseid mitmeid.

Esiteks riidekapp andis mõista, et tuleks uuesti kaloreid lugema hakata, sest muidu tema enam minuga koostööd ei tee ja midagi normaalset selga ei anna. Ma ÕNNEKS olen kõik suuremad riided ära kaotanud oma kodust, seega ei ole mul seda kohta, kuhu mugavalt tagasi langeda. Oleks mu eelnevad riided alles, siis ma ilmselt oleks need kasutusse võtnud ja edasi rahulikult elanud :D Sest nagu teate, siis mu enesearmastus on vahel liiga suur, et ilmselget asja (et kaal tõuseb!) märgata.

Tegelikult hakkas ka peegelpilt vaikselt vihjama, et "Maris, võta end käsile!". Kuid suvi on ju! Üks üritus ajab teist taga ja sotsiaalselt on mu elu kõige aktiivsem periood praegu. Seega pole mingit regulaarsust toidulaual ega trennides. See kõik aga väljendub kaaluekraanil, kui häbenedes sinna peale vahel ronin.

Kolmandaks tahtis ka kaal teada, et mida ma teen! Suvega tegelikult ei ole tulnud väga palju kaalu juurde ja number algab endiselt 8-ga, aga paar korda ta tegi ikka šokki ka ja vilgutas 9-t, et mulle mõistus pähe lüüa. Aitas küll, nii et aitäh kaal! (Pean siinkohal siiski ütlema, et kaalunumber ei ole kõige olulisem, aga see on hea näitaja, mille järgi oma edusamme mõõta).

Lisaks on ka paar väikelast mu kohta märkusi teinud. Õelaps (kes ilmselt mõtles küll midagi muud, sest ta ni väike ja ei tea selle sõna tähendust) ütles mulle paks hoides kinni mu seljatagusest "tiivast". Sama kohta patsutades ütles Margus, et mul on selja peal tiss. No kui see ei aja toitumist korrigeerima, siis ma ei tea, mis ajab :D :D

Viimaseks põhjuseks on see, et tööle tuleb varsti minna! Ma tahaks jälle kleite kanda ja ilus välja näha, mitte teksades ringi tatsata kogu aeg, sest kleidid oleks liiga tihkelt selga tõmmatud. Olen suve jooksul mitu ilusat kleiti endale juurde ka ostnud, nii et motivatsiooniriideid on omajagu (just selliseid -5kg).

Viis olulist ja suurt põhjust olemas. Nii et tuleb end käsile võtta. Tegelikult alustasin juba eile. Algus on olnud väga mõnus! Energiat tuli selle 24h juba nii palju juurde! Eks peamiselt sellepärast, et võtsin ka vee joomise suurema tähelepanu alla.

Aga üksi on selle motivatsiooniga nagu on. Seega võtsin kaaslased kampa ja alustasin "Mina viitsin" grupis kalaulangetusvõistlust. Algab see 1.augustiga, nii et kui keegi tahab veel liituda, siis on veel aega. Kuni 1.august lõpuni võtan liitujaid vastu.  Lisaks hakkasin instagramis kajastama igapäevaselt oma teekonda. Hommikuti live´id ja õhtuti story´des ülevaated päeva toitumisest. Kirja lähevad nii toidud kui ka kalorid (ning päevase ülejäägi/puudujäägi suurus). Nii et kui oled insta kasutaja, siis mu konto on SIIN.

Kui tihti ma siia kokkuvõtteid teen, ei oska lubada. Ilmselt korra nädalas kõige tihedamini. Ega tunde ööpäeva pole juurde tulnud ja augustisse on veel päris mitu asja planeeritud, mis on väga ajarikkad + tööle tuleb ka poole kuu pealt minna. Lisaks on vaja arvutisse tulla postituse tegemiseks ja seda ei juhtu just väga tihti. Aga võtan eesmärgi nädalas korra ikka kokkuvõtte teha (eks kui edusamme on, millest rääkida, siis on ka motivatsiooni rohkem see läpakas välja võtta).

PS! Mul on enne pildid tehtud riietes, mis peaks suve lõpuks suured olema. Aga neid ma näitan siis, kui nad jäävad ka nii suureks, nagu plaan on. Muidu on see pilt liiga kole, et avalikult lehvitada :D :D

Comments

 1. Nii nii tore, et sa sellise väljakutse tegid. Ma olen suvega umbes 3 kilo juurde võtnud, nii palju üritusi ja väljas söömist on kogu aeg olnud (õnneks liikumist ka, mis natukenegi tasakaalustab). Nüüd august õnneks rahulikum ja mul augusti lõpus sünnipäev tulemaks, tahaks ikka mingi kena kleidi ka selga panna ja selle jaoks vähemalt 4-5 kg kaotada.
  Loodan, et sa hakkad ikka tagant utsitama ja kui nädalaga pole number muutunud, siis motiveerid takka. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul kavas VÄGA motiveeriv olla oma utsitamisega :D

   Delete
 2. Mis su kaalunumber kevadel veel oli, siis kui veel langetasid?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma nii ei mäleta.. eelmine aasta sügisel enne suurt tõusu oli 75kg umbes. Kevadel siis oli ilmselt kuskil 85-86kg. Seega mitte eriti palju vähem kui praegu. Selles suhtes ma ei ole kaalus suvega midagi hullu juurde võtnud, aga ma ise hakkasin selle kuumg alles tunnetama seda kaalu raske ja eluviisi piiravana.

   Delete

Post a Comment