Ma sain oma auto puhtaks!

Teate mis vahe on lastetute ja lastega inimeste autodel? Plekid! Igat sorti plekid! Mahlaplekid, "ups, mul juhtus õnnetus" plekid, toiduplekid, poriplekid ja hunnik teadmata päritoluga plekke. Kui ühe lapsega veel jaksad iga õnnetuse peale joosta ja kibekiirelt plekid välja nühkida, siis kolme lapsega olen ma nii laisaks muutunud, et alati mõtlen, et kui ma koju tagasi jõuan siis...

Kui siis koju jõuad ja üritad üht või teist plekki eemaldada, avastad, et neist ei saagi nii kergelt lahti! Nii koguneb neid plekke ühte ja teise kohta ning lõpuks avastad end ringi sõitmast nii, et tagumisel istmel on kate peal (et plekke varjata muidugi :D).

enne
Ükskord siiski tuleb ju kuidagi neist plekkidest lahti saada! Eriti, kui üks periood avastab härra pesamuna, et hästi armas on oma kummikuid esiistme seljatoe sisse puhtaks pühkida. Mis siis teha, panna jälle kate peale?!? :D Ei, siis tuleb lõpuks endale tekstiilipesur rentida ja püüda parandada olukorda nii palju, kui võimalik. 

pärast
Täna jõudis kätte see õnnistatud päev, kus ma sain kätte renditud masina. Esimese asjana puhastasin ära meie diivani. Ka seal on mu lapsed elamas käinud. Laste elamisega kaasneb aga pidevad pillamised ja ümberajamised (ma ei tea, kas mu lapsed ainukesed, kellel alati juhtub midagi?!?). Pealegi saime selle diivani tuttavate käest tasuta ehk siis pole õrna aimugi, millal seda viimati puhastati. 

Vesi, mis seda puhastades tekkis, oli kõike muud kui rõõmustav. Konkreetselt sopp! Päris puhtaks ei saanud, aga need laste pillamise plekid tulid kõik ilusti välja. Paari kohta, mis olidki kõige kulunumad ja mustemad, jäid mõned silmaga nähtavad laigud alles.

Peale diivanit läksin oma autot puhastama. Tegin nö enne pildid ka ikka. Natuke piinlik on nüüd neid siia panna, aga ausalt enam auto nii  must ei ole :D :D Pealegi, pildid natuke võimendavad eelnenud seisukohta (yeah right, eks) :D Tegelikult ei mäletanud ma isegi, et see nii must on, sest istmel oli ju kate peal ja kõrvalistuja istme taha ma väga tihti just ei vaata. 
enne
Igatahes pritsisin kõik istmed innukalt vahendiga üle ja lasin natuke imbuda, et siis suure lootusega mustust välja imema hakata. Vesi, mis sealt välja tuli oli jällegi meeletult must. Arvestades, et seal oli plekke palju + me sõidame ju palju kruusateed pidi ning see tolm kõik vajub istmetesse, siis siinkohal ma isegi üldse ei imestanud, et see vesi selline on. 

Küll aga imestasin kui puhtaks ma auto sain. Ma ise lootsin, et natukenegi paremaks läheks, aga nii tagumine iste kui esiistme tagune läksid ikka väga palju puhtamaks. Jah, jäid mõned plekid, aga no see on tõesti vaid täpike võrreldes eelneva seisuga. Esiistmetel plekke peaaegu polnud ja need said lihtsalt nendesse imbunud tolmukihist lahti.  

pärast

Nüüd ootan, millal Priit koju tuleb, et siis tema auto ka puhtaks tõmmata. Kuna tema töö on selline, et ta on aegajalt ülepeakaela tolmu ja tuha kihi all, siis ta auto on ka päris halliks muutunud nende mõne kuuga, millal ta uues kohas töötanud on. Seal saab ka kindlasti väga suurt erinevust näha. Alguses mõtlesin, et lasen õhtul veel enda tagumise istme plekikesed ka üle, et vaadata, kas läheb veel paremaks seis või mitte, aga kui iste kuivas, siis selgus, et plekid kuivasid ka peaaegu nähtamatuks :) 

Kui keegi Järvamaalt tahab endale tekstiilipesurit rentida, siis kontakti saamiseks vajuta SIIA. Tegu ei ole ostetud reklaamiga, vaid tõesti hea masin on ja hind on ka hea. Mina igatahes hakkan seda mõned korrad aastas kindlasti rentima. Vähemalt seni, kuni mul on lapsed, kellega juhtub midagi plekki tekitavat.  Comments