Pajusi mudajooks 2018

14. juuli käisime koos Regiina ja meie Priitudega (meil mõlemal on mehe nimi Priit) Pajusis mudajooksul. Eelmisel aastal käisime neljakesi Kõva Mehe Jooksul (loe SIIT), see aasta otsustasime mudas müttamise ära proovida. Meie Priiduga käisime eelmisel aastal ka ja julgesime soovitada seda, kui väga head jooksu.

foto: Reet Alev


Registreerisime end jooksule ära juba varakult. Varase registreerimise pluss lisaks soodsamale hinnale oli ka see, et saime endale mudajooksu pluusi. Õnneks oli see aasta pluusi kvaliteedile rohkem tähelepanu pööratud ja saime endale mõnusalt erksad oranžid jooksupluusid. Eelmine aasta olid puuvillased pluusid olnud.

erakogu

Läksime kohale tunnikese enne jooksu algust. Oli kaks saba - üks oli individuaalvõistlejad ja teises tiimid. Ootasime pikalt meeskondade järjekorras ja siis avastasime, et tegelikult on seal ka nime järgi ja ma oleks pidanud teisest järjekorrast minema. See mis registratuuris toimus oli täiesti ajuvaba ja sellist nähvamist ma pole veel kusagil mujal korralduse juures näinud ega kuulnud. Sain aru, et ootamatult palju huvilisi oli jooksule, aga elementaarne viisakus võiks ka selle juures alles jääda.


Kui lõpuks saime oma kiibid ja pluusid kätte, siis hakkasime starti ootama. Hästi imelik oli olla ilma spordikellata. Kogu aeg vaatasin oma tühja kätt, et aega teada saada. Aga mida polnud, oli kell. Lõpuks Priit pani ikka kella käele tagasi, sest kell oli juba kahtlaselt palju, aga starti ei tundunud veel tulema.

Foto: Helena

Jällegi ilmselt kivi korralduse kapsaaeda, aga lastejooksud venisid ootamatult pikale ja meie jooks algas alles poole ühe ajal. Ausalt öeldes oli see esimene jooksuvõistlus, kus start niimoodi veninud on ja pole õigeaegselt alanud. Õnneks oli soe ilm ootamiseks, vihmaga ma ilmselt sellist venitamist nii leebelt poleks vastu võtnud.

Foto: Helena 

Kui aga jooks algas, siis sai hakata seda õiget mudavälja ootama. Väga meeldis, et rada oli tehtud täiesti teistsugune, kui eelmine aasta. Seega ei osanud väga midagi oodata, et kus mingi takistus ette võib tulla. Olid turbaorud, veetakistused, heinapallid ja väga väga palju mudaseid lõike. Nii neid, kust said läbi kõndida/joosta, aga ka neid, kus olidki kaelani mudas ja kergem oli sealt läbi ujuda, kui kõndida.

Foto: Reet Alev 

Lõpetades oli hea meel, et asi läbi sai. Võrreldes eelmise aastaga oli emotsioon tagasihoidlikum. Ei tea, kas lihtsalt teistkordne läbi tegemine ei olnud enam nii suurt wau-efekti pakkuv või oli tõesti rada igavam, nagu Priit arvas.

Fot: Aleksandr Logussov 

Üldpildis jättis jooks hea ja positiivse mulje. Kuid siiski oli lisaks korralduslikele jamadele asjad, mida ma tahaks ära mainida ja mida võiks parandada järgmiseks aastaks.

Foto: Reet Alev

Mudalõikudel oli põhi väga suuri ja teravaid oksi täis. Läbi muda aga väga ei näe, mis seal põhjas on. See tähendab, et jalad said pauke ja torkeid päris palju. Priit sai lausa nii korraliku haava, et ilmselt jääb talle põlvele tugev arm. Mina ise sain jalad lihtsalt korralikult ära kriibitud ja siniseid kaunistavaid laike lisaks.

Foto: Reet Alev 

Suure kriitika saadaks teele veepunktide koha pealt. Üks punkt 10km jooksul ja sedagi alles lõpus veidi enne finišit? Pluss veel fakt, et terve laud oli veetopse täisvalatud ja kõik neist olid mudased. Arvestades ilma, siis üldse ei imesta, miks üks hetk emotsioon rajast alla läks. Lihtsalt meeletu janu oli!

Foto: Reet Alev 

Lisaks - ma saan aru, et kõik ei ole võimelised iseseisvalt nii mõndagi takistust ületama. Ka ma ise viilisin mõne koha pealt, kus jalad enam ei kandnud või mudaauk tundus ulmesügav. Aga lihtsamate kohtade peal võiks ikka olla vähem võimalusi viilimiseks. Näiteks kasvõi heinapallid. Ei pea ju neile vahet sisse jätma, et sealt vahelt läbi saaks kõndida. Muidugi teeb igaüks enda jõu ja tahtmise järgi, aga kui ikka väsimus juba sees, siis oleks vaja seda väikest ora tagumikku, et mitte minna kergema vastupanu teed ;)

erakogu

Kui sul tekkis jooksu vastu huvi, siis järgmise aasta registreerimine on juba avatud! Vajutades SIIA saad kohe üksikpileti ostulingile :) Aga meeskonnale ostes on natuke odavam! Seega võta sõbrad seltsi ja veeda üks mudane laupäev Pajusis!

Comments