Üksinda kodus

Kõik teavad seda filmide sarja "üksinda kodus". Poiss jääb kogemata üksinda koju ja siis hakkavad alles kõige põnevamad asjad juhtuma. No meil on ka viimasel ajal kodus selline "sari" jooksmas. Ainult, et ma ei ole kogemata koju jäetud ja päris üksi ma pole. Lapsed on ikka ka, aga ainult meest pole kodus. Aga siiski saab just siis teha asju, mida tavaliselt ei tee.

Kui Priit on vähemalt ühe öö ära, siis ma korraldan mingi toa ümber. See on kindel nagu aamen kirikus. Kas liigutan mööblit, koristan kõik kapid ära vms, aga teen midagi sellist, mis kohe kindlasti silma paistaks, et midagi on teisiti. Seda juhtub muidugi vahel ka siis, kui ta lihtsalt hommikul on tööle läinud ja õhtul naaseb, aga ma kohe armastan asju teistpidi keerata, kui Priitu kodus pole.

Kui Priit on kodust ära, siis ma vahel võtan kõik oma lapsed (nagu oleks terve jalkameeskond siin)  enda voodisse magama. Keerame end risti üle voodi (sest me oleme kõik nii lühikesed) ja magamegi neljakesi reas nagu silgud pütis. Aga nii tore on vahelduseks niimoodi voodis reas pikutada ja jutustada.

Kui Priit on kodust ära, siis ma vaatan filme. Selliseid filme, mida ilmselt tema minuga vaadata ei tahaks (#pisarakiskujad). Ta ei oska selliseid filme vaadata ja rikub oma mitte lainel olekuga filmi ära :D Seega vaatan omaette ja naudin igat pisarat, mida see film esile kutsub.

Kui Priit on kodust ära, siis ma võtan mingeid projekte ette. Enamasti lammutan midagi maha, sest seda ma oskan hästi. Seekord mõtlesin ühe seina ära lõpetada, mis sada aastat ootab lõpetamist ja milleni Priit kohe kuidagi ei jõua. Peaaegu sain isegi hakkama, aga  viimases otsas selgus, et villa pole, mida sinna seina sisse tuleks panna (mujal oli olemas juba). Seega on mul plaat olemas, mille peaks seina kruvima, aga pole villa, mida sinna sisse panna (pluss seal on veel vaja tikksae ja mingi puuriga paar auku teha ja ma neid ei oska :D). Aga muud kohad sain osb-ga ja kipsiga kaetud ja see ka asi omaette, et need saetud sain (minu ehitusoskustest võiks teha ühe tragikoomilise eraldi postituse).

Lisaks sain sellel nädalal Priidu äraoleku ajal ka esiku ära tapeeditud. Isegi ehituspoes sain käidud nii, et ei pidanudki müüjatele piinlikult tunnistama, et ma ei tea remondist midagi. Värvisin osad liistud ka juba ära, aga selle projekti ma veel jätkan.

Kui Priit on ära, siis ma käin poes. Mitte, et ma muidu ei käiks, aga siis ma käin ja toon lastele (vahel ka endale) midagi eriti head ja "lubamatut" :D Näiteks sel nädalal käisin ja tõin neile jäätist. Ostsin tomatipastat ka, et nad saaks pitsat teha (jah, me teeme seda ise, ei osta juba ammu neid poe omasid).

Kui Priit on ära, siis ma teen töid, mida ma tavaliselt ei tee. See pole nüüd eriti põnev asi, aga paratamatus, mis kaasneb sellega, et mõningad tööd ei küsi, kes parajasti kodus on. Samas ma võtan seda kui head asja, sest ma saan lõpuks ka mõned asjad selgeks, mida ma muidu ei oskaks. Palusin lausa Priidul endale mõni kergem trimmer vaadata, sest tema suure kärakaga ma hakkama ei saa, aga mul vahel nii oleks vaja trimmerdada, kui teda kodus pole.

Lisaks põnevatele asjadele teen ka tavalisi igapäevaseid asju, nagu nõude pesemine, pesumajandus, koristamine jne, aga neid pole nii huvitav teha, sest neid tuleb iga päev nagunii ise (vahel koos lastega) teha ja ei tekita mingit põnevust.

Mida põnevat te üksinda kodus olles teete?Comments

  1. Kas Priit töötab välismaal või lihtsalt teises linnas, et vahel öösel kodus ei ole?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Tal üle Eesti objektid ja arvestades, et ta lõpetab töö enamasti hilja õhtul ja on ühel objektil mitu päeva jutti, siis ülemus võimaldab talle ööbimise kuskil majutusasutuses.

      Delete

Post a Comment