We run TLN - Nike noortejooks 2018

Nike noortejooks on vanusepiiranguga jooks. Sellele jooksule saavad registreerida jooksjad, kelle vanus on alla 29 (k.a) eluaasta. Kuna minul on jooksmas viimane aasta, kus saaksin sellel jooksul osaleda ja ma varem osalenud pole, siis panin end kirja ja vaatasin üle, mida jooks endast kujutas.

Rajale oli suundumas koos minuga umbes 4000 jooksjat. Stardiprotokolli järgi vaadates oli seal lapsi alates 7.eluaastast, aga suurem mass ikka tundus jääma vanusesse 13-20. Seega juba stardis tundsin end nagu õpetaja, kes on läinud õpilastega väljasõidule.

Rada ma ette vaadanud polnud. Tõusu-langust väga ei kartnud ka, sest kõigest 5km ju. Väga kobiseda raja üle tagant järgi nüüd ei saa ka. Oli tõusu ja langust omajagu, aga ei midagi kontimurdvat või kõndimapanevat. Natuke häiris tolmune teelõik, aga ka see oli üleelatav.

Kui stardipauk käis, siis tuli pikalt kõndida enne, kui jooksuni asi jõudis. Noored on tunduvalt ebaviisakamad jooksukaaslased võistlusel ja tuli tahtmine paar korda ikka vanainimest mängida ja natuke targutada, et teisi nügides sa paremat aega ei saa, aga seekord hoidsin end tagasi.

Sain ümbritsevate laste jutust aru, et kuskil (spordi)koolis oli see jooks kohustuslik. Nii mõnigi polnud sellega rahul. Teine osa jooksjaid jooksis end väga kiirelt kinni ja suri keset rada. Koos oma kolme sõbrannaga. Üksteise kõrval kõndides. Kuna rada oli suhteliselt kitsas, siis tuli jälle tahtmine tarka panna natuke. Aga ei. Olin ilmselt niigi juba põdura vanainimese mulje jätnud oma 29-aastase välimusega.

Sisuliselt joosta sai alles viimasel kilomeetril ja ka siis jätkuvalt slaalommeetodis. Enne seda oli pidev slaalom, äkkpidurdused, sest pool teed jäi järsku kõndima või siis võtsid lihtsalt tempo maha, sest möödus kamp "jooksen kasvõi sinust üle, aga mööda ma saan" tüüpe.

Nüüd tundus nagu paha jooks oleks olnud. Ei, ei olnud. Vahelduseks oli tore ka nii lühikest etappi proovida, pluusi sain väga ilusa ja medali ka! Sain ilma katsetada, et kas üldse pühapäeval midagi punnitama hakata. Selle koha pealt ei olnud midagi kiita, sest megalämbe oli ja hetkel kahtlen rekordi tõenäosuses väga.

Veel jooksu kommenteerides soovitaks noortel natuke kombeid õppida, et kuidas jooksurajal käituda. Või siis soovitaks minusugustel vanuritel mitte ronida noortejooksule ja lasta noortel olla omaette 😂