Kas sa jooksed ka veel?

Jooksuvõistluste hooaeg on kohe peale tulemas. Päris mitu inimest on huvi tundnud, et kuidas mul selle aasta hooaeg välja näeb. Olen enamasti huvilistele vastanud (küll väikse lootuskiirega positiivsemaks arenguks), et sel aastal jooksu hooaega ei ole ega tule.

Miks siis nii? Ei, asi ei ole laiskuses, nagu enamustele võib olla pähe lõi. Tegelikult suutsin end aasta alguses ära külmetada. Selle asemel, et lehel olla ja korralikult end ravida, olin ma kange juurikas ja arvasin, et üks köha mind ei murra. Valesti arvasin.

Peale 1,5 kuu pikkust köha mu haigus ägenes järsku ja lõppes emo punktis väga valuliku hingamisega. Olin suutnud endal parema kopsu katki köhimisega teha. Kuidas ja mismoodi ei oska ma ise ka seletada, aga arst ütles, et kinnine köha on kopsu puruks kloppinud ja nüüd polegi muud, kui ravida intensiivselt köha ja oodata olukorra paranemist. Abiks olid ka valuvaigistid, et olemine ok oleks ja muidugi voodirežiim, et keha puhata saaks.

Mis aga see tähendas jooksmise koha pealt? Kuna ma ei suutnud "ühe kopsuga toimetades" ka üht trepivahet üles minna ilma, et hing kinni poleks, siis on vist arusaadav, kui ma ütlen, et jooksmine oli viimane asi. mida teha tahtsin.

Nüüd, pea kolm kuud peale köha algust, tunnen, et hakkan vist terveks saama (või vähemalt end inimesena jälle tundma liigutades). Jooksmisest võin ikka veel und näha, aga ma juba suudan normaalselt õues töös teha. Normaalselt tähendab siinkohal seda, et võhm ei saa otsa, hing ei jää kinni, hapnik ei saa otsa. See on vahepealset seisu arvestades superhea tunne.

Teine, küll väiksem ja isekam, takistus jooksmisele on kevad. Esimene kevad, kus ma üksi majas toimetan ja oiiiii kui palju on teha! Eks tuhin kõike ja korraga teha takistab ka trennide regulaarsuse tekkimist, aga ilusa ilmaga ei raatsi kuidagi minna lihtsalt jooksma, kui tead, et nii palju on vaja veel ära teha enne, kui rohi roheliseks läheb.


Nii et pean ikkagi ütlema, et sel aastal jooksu hooaega vist ei ole ega tule minu jaoks. Loodan küll mingi hetk natukenegi radadele jälle jõuda, kuid teades kui palju on teha (pluss lõputöö ka ju!), siis võtan vabalt ja luban end selle koha pealt luuserdada, kui palju muud selle arvelt tehtud saab!

Ps! Jah, ma kavatsen natuke enam siia nägu hakata näitama :)

Comments