Uuesti jooksma!

Sõitsin täna gastroskoopiast koju ja mõtlesin, et aitab! Kuna ma mitte mingisugust infot seal käimisest ei saanud ja tulemused pidavat nii umbes 2 nädala jooksul perearstile saabuma (võeti mitmest kohast proovid), siis otsustasin, et mina enam ei oota seda vastust. Eriti kuna ma pole üldse kindel, kas sealt mingit vastust tuleb. Olen juba kolmel erineval tervislikul põhjusel nii-nii kaua jooksmisest eemal olnud, seega on aeg uuesti jooksurajale naasta.

Kuidas seda teha, kui üle poole aasta pole regulaarselt jooksmas käinud? Alati, kui ma olen jooksurajalt maha kukkunud või tunnen, et vajan mingis mõttes restarti jooksmises, olen pöördunud tagasi vana ja hea Kati Lehepuu jooksukava poole.


Miks? Esiteks on see lihtne ja mõistetav ka inimesele, kes pole jooksuterminites kodus. Teiseks ei pea selle jälgimiseks ajama taga pulsivahemikke ega temposid. Nii ei teki kergelt stressi või käega löömist, sest kogu vorm on talvega jooksu pannud. Kolmandaks on lihtne põhjus - see toimib. See on kava, mis laias laastus õpetas mind alguses jooksma.

Loodan, et ka seekord saan selle 10 nädalase kava läbi tegemisest piisavalt utsitamist ja ergutust ning seeläbi taastada regulaarse jooksmise harjumuse. Kui kedagi huvitab, siis see kava on leitav SIIA VAJUTADES. Kavas on kaks eri raskusastet, seega on see sobiv ka päris algajatele.

Minul on igatahes esimese nädala esimene jooks/trenn tehtud. Rajal imestasin korduvalt, et kuidas küll ma olen jõudnud joosta maratone ja veelgi pikemaid maid, sest hetkel pole eelmise aasta sügise vormist isegi varju alles. Aga hetkel polegi see eesmärk.


Tahan hetkel lihtsalt joosta! Loota, et tervis peab vastu ja panna keha uuesti läbima kilomeetreid joostes ja seda kõike nautida. Ei kavatse sel aastal mingeid rekordeid püüda. Ei ole isegi eesmärgiks kuhugi võistlusele minna. Tahan lihtsalt nautida igat sammu, mis jooksurajal teha saan. Aga ütlen siinkohal ära, et järgmine aasta tahan juba uuesti 24h jooksule minna küll. Aga seda, kas see ka teoks saab, näitab juba tulevik.

Comments